سفرنامه‌ی سوزوکی شین‌جوء (سفر در فلات ایران)

سفرنامه‌ی سوزوکی شین‌جوء (سفر در فلات ایران)

سفرنامه‌ی سوزوکی شین‌جوء (سفر در فلات ایران)

وضعیت: موجود
ناشر: طهوری
قیمت:  
850,000ريال748,000ريال

نویسنده : سوزوکی شین‌جوء
   ترجمه : هاشم رجب‌زاده ،کینجی ئه‌اورا
 

نام کامل این کتاب «ﺳﻔﺮﻧﺎﻣﻪ ﺳﻮﺯﻭﮐﯽ ﺷﻴﻦ جوء سفر در فلات ایران (۱۳۲۳ ھ.ق./ ۱۹۰۵ - ۱۹۰۶ م.): ﭘﻴﺎﺩﻩ‌ﮔﺮﺩی ﺭﺍﻫﺐ ﺑﻮﺩﺍﯾﯽ ژﺍﭘﻨﯽ ﺩﺭ ﺷﻤﺎﻝ ﻭ ﺷﺮﻕ ﺍﯾﺮﺍﻥ به پیوست مقاله انتقادی درباره نهضت مشروطه‌خواهی» می‌باشد.

سوزوکی شین جوء در سال 1873 در ساسایامای ژاپن زاده شد و هنگام سفر دور و دشوار خود از غرب تا شرق آسیا در میانه‌ی سال 1905 هنوز سی و دو سال تمام نداشت. او در مدرسه‍‌ی بودایی در ژاپن تحصیل کرده و در نوجوانی روانه‌ی سفری به گرد جهان شده و به آمریکا رسیده بود، و سال‌ها در دفتر بنیاد بودایی در نیویرک ماموریت داشت. پس از 8 سال اقامت در اینجا به عزم گشت‌و ‌گذاری دیگر در جهان با کشتی روانه‌ی ناپل در ایتالیا شد. پس از دیدن این شهر و رم، در دنباله‌ی سفر دریایی خود به آتن و از اینجا به ازمیر آمد و سپس روانه‌ی استانبول شد. از این بندر با کشتی نفتکش به بندر باتوم در روسیه رسید و به قصد سفر به ایران با قطار به باکو ، و از طریق دریای خزر به انزلی آمد، و راه خود را به تهران دنبال کرد. از تهران از راه سمنان و دامغان و شاهرود و سبزوار و نیشابور به مشهد، و از اینجا به قاینات و بیرجند و سمنان رفت. و سپس چون اجازه‌ی سفر به افغانستان را نیافت ناگزیر شد که از راه بلوچستان به هند برود.

حاصل سفر او در ایران "سفرنامه فلات ایران" است که در واقع بخشی از گزارش‌های سفر سراسری او در آسیاست، و در شماره‌های 1 تا 9 سالهای 1910-1911 چیکاگو زاشی (مجله‌ی جغرافیای طبیعی) منتشر شد.

مشخصات کتاب سفرنامه‌ی سوزوکی شین‌جوء (سفر در فلات ایران)

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : سفرنامه‌ی سوزوکی شین‌جوء (سفر در فلات ایران)
ناشر : انتشارات طهوری
نویسنده : سوزوکی شین‌جوء
مترجم : هاشم رجب‌زاده ،کینجی ئه‌اورا
نوبت چاپ : دوم
تاریخ انتشار : 1398
نوع جلد و قطع : شومیز- وزیری
تعداد صفحات : 134
شابک : 9786005911275
وزن (گرم) : 230
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×