زندگی در دنیای متن (شش گفتگو، يک بحث)

زندگی در دنیای متن (شش گفتگو، يک بحث)

زندگی در دنیای متن (شش گفتگو، يک بحث)

وضعیت: موجود
ناشر: مرکز
قیمت:  
1,500,000ريال1,350,000ريال

نویسنده : پل ریکور

   ترجمه : بابک احمدی
 
«پل ریکور فیلسوف فرانسوی که در سال ۲۰۰۵ درگذشت نماینده برجسته پدیدار‌شناسی و هرمنوتیک مدرن در پایان سده بیستم بود. کتاب حاضر برگزیده‌ای از گفت‌و‌گوهای ریکور است که موضوع مرکزی آن‌ها جهان متن است. ریکور در این مکالمه‌ها از نقادی هنری تا اسطوره، از تاریخ تا هنر روایت و از روزگار نو سخن می‌گوید. اما اعتبار کتاب فقط در آشنایی ما با این اندیشه‌ها نیست. کتاب برانگیزاننده خردورزی فلسفی است.

شهامت فکر مستقل و همبسته‌ کردن خرد و کنش را در خواننده افزون می‌کند. این دستاوردی عظیم است و خاصه در گفت‌و‌گوی ریکور با هانس گئورگ گادامر، فیلسوف بزرگ آلمانی و با دانشجویان که در این بحث شرکت می‌کردند آشکار می‌شود. اینجاست که درمی‌یابیم فلسفه لذت شرکت در ساختن دنیایی تازه است.»

«زندگی در دنیای متن (۶ گفتگو و ۱ بحث)، پل ریکور فیلسوف فرانسوی که در سال ۲۰۰۵ درگذشت نماینده برجسته پدیدار‌شناسی و هرمنوتیک مدرن در پایان سده بیستم بود. کتاب حاضر برگزیده‌ای از گفت‌و‌گوهای ریکور است که موضوع مرکزی آن‌ها جهان متن است. ریکور در این مکالمه‌ها از نقادی هنری تا اسطوره، از تاریخ تا هنر روایت و از روزگار نو سخن می‌گوید. اما اعتبار کتاب فقط در آشنایی ما با این اندیشه‌ها نیست. کتاب برانگیزاننده خردورزی فلسفی است. شهامت فکر مستقل و همبسته‌ کردن خرد و کنش را در خواننده افزون می‌کند. این دستاوردی عظیم است و خاصه در گفت‌و‌گوی ریکور با هانس گئورگ گادامر، فیلسوف بزرگ آلمانی و با دانشجویان که در این بحث شرکت می‌کردند آشکار می‌شود. اینجاست که درمی‌یابیم فلسفه لذت شرکت در ساختن دنیایی تازه است.»

مشخصات کتاب زندگی در دنیای متن (شش گفتگو، يک بحث)

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : زندگی در دنیای متن (شش گفتگو، يک بحث)
ناشر : نشر مرکز
نویسنده : پل ریکور
مترجم : بابک احمدی
نوبت چاپ : 11
تاریخ انتشار : 1402
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 168
شابک : 9789643050313
وزن (گرم) : 200
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×