صفر تا صد کوچینگ

صفر تا صد کوچینگ

صفر تا صد کوچینگ

وضعیت: موجود
ناشر: مس‌چی
قیمت:  
900,000ريال810,000ريال

(هر آنچه که باید برای تبدیل شدن به یک کوچ بدانید)

 

نویسنده : علیرضا مس‌چی

 

کوچینگ از لحاظ سرعت رشد در دنیا دومین صنعت (بعد از آی‌تی) است و در سال گذشته، فقط در امریکا دو میلیارد و چهارصد میلیون دلار برای کوچینگ هزینه شده است. این رشد بی‌سابقه به‌وضوح در شبکه‌های اجتماعی هم به چشم می‌خورد. وقتی به افراد فعال در اینستاگرام، لینکدین و… نگاه می‌کنید، متوجه می‌شوید بسیاری از آن‌ها در همین یکی دو سال گذشته، عنوان کوچ یا مربی را به اسم خود اضافه کرده‌اند و نسبت به تولید محتوا در این زمینه اقدام نموده‌اند.

شکی نیست که کوچینگ روشی بسیار قدرتمند و مؤثر برای ایجاد تغییر در مراجع است. روشی بسیار ویژه که در آن کوچ به مراجع کمک می‌کند بر بلوک‌های ذهنی خود غلبه کند و برنامه واضح و مشخصی برای رسیدن به چشم‌انداز واقعی خود طراحی نماید، برنامه‌ای که براساس ارزش‌ها و علایق درونی او شکل گرفته است.

شاید بسیاری از شما از روش‌های دیگری مانند مشاوره، تدریس یا منتورینگ استفاده کرده باشید یا حداقل با آن‌ها آشنا باشید. کوچینگ یک سبک متفاوت است که در آن کوچ اعتقاد کامل به توانمندی مراجع برای کشف راه‌حل مشکلاتش دارد و در نتیجه، کوچ با استفاده از ابزارها و تکنیک‌های کوچینگ کمک می‌کند مراجع، خودش جواب سؤالاتش را پیدا کند. به همین دلیل، تأثیر کوچینگ معمولاً بسیار طولانی‌تر از بقیه‌ی روش‌هاست.

اما کوچینگ صنعتی به اصطلاح بدون متولی است. به عبارت دیگر درست است که سازمان‌های بزرگی مانند فدراسیون بین‌المللی کوچینگ وجود دارند که روی بخشی از کوچ‌های حرفه‌ای نظارت می‌کنند، اما درنهایت کوچینگ مانند رشته‌هایی همچون پزشکی یا وکالت نیست که فرد باید مدرک دانشگاهی معتبر دریافت کند و براساس آن اقدام به فعالیت حرفه‌ای نماید. به عبارت دیگر، هر کسی حتی بدون یک ساعت دوره دیدن می‌تواند خود را کوچ یا مربی بنامد و مشغول فعالیت شود.

اینجاست که در بازار پررقابت و گاهی آشفته، فردی موفق می‌شود که بتواند دانش و مهارت تخصصی لازم را به دست آورد و با صدها ساعت تجربه عملی مربی‌گری، برای مراجعان خود ارزش‌آفرینی کند.

مشخصات کتاب صفر تا صد کوچینگ

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : صفر تا صد کوچینگ
ناشر : مس‌چی
نویسنده : علیرضا مس‌چی
نوبت چاپ : چهارم
تاریخ انتشار : 1400
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 215
شابک : 9786002745262
وزن (گرم) : 270
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×