آموزش و قدرت

آموزش و قدرت

آموزش و قدرت

وضعیت: موجود
ناشر: آگاه
قیمت:  
980,000ريال862,400ريال

نویسنده : مایکل دبلیو اپل

   ترجمه : نازنین میرزابیگی

 

کتاب آموزش و قدرت، که برای نخستین بار در سال ۱۹۸۲ به چاپ رسید، هنوز هم برای کسانی که به آموزش انتقادی متعهدند اثر مهمی به حساب می آید. در این متن مایکل دبلیو، اپل نخست نظریه ی خود را درباره ی نهادهای آموزشی و بازتولید روابط قدرت نابرابر و مقاومت در برابر آنها بیان می کند، و از این طریق امگان آزمون روشهایی را فراهم می آورد که در آن پویایی های نژاد - جنسیت - طبقه در موضوعات مربوط به برنامه ی درسی تجسم رو از این رهگذر بازتاب می یابند .. مرتبط ساختن مدارس به پروژهی « ایجاد نظم اجتماعی جدید» مستلزم آن است که درگی متفاوت و انتقادی از این موضوع داشته باشیم که نظم اجتماعی جاری چگونه عمل می کند و مدارس اکنون برای بازتولید نهادها و روابط مسلط و به چالش کشیدن آنها چه کاری انجام می دهند ... آموزش و قدرت سیاست های افراد و سیاست های دانش را در ارتباط با یکدیگر به صورت انتقادی می آزماید.
                               

                       (از پیشگفتار کتاب)

 

اپل پیشنهاد می کند که باید ساختارهای اقتصادی، سیاسی و فرهنگی پیچیده و متناقضی را جدی بگیرید که محدودیت های بسیار جدی ای بر آموزش انتقادی وارد می کند  و امکاناتی را برای آن فراهم می آورند.
او استدلال های اولیه ی خود را دوباره  آزمایش میکند و بر آن چه در این فاصله رخ داده است فکر میکند.

کتاب حاضر نمونه زنده ای از تقاضا برای به چالش کشیدن فرضیاتی است که زیر بنای بیش تر آن چه را در آموزش اتفاق می افتد، تشکیل می دهند.
اپل اول نظریه ی خود را درباره نهادهای آموزشی و بازتولید روابط قدرت نابرابر و مقاومت در برابر آن ها بیان می کند و از این طریق امکان آزمون روش هایی را فراهم می آورد که در آن پویایی نژاد، جنسیت، طبقه در موضوعات مربوط به برنامه ی درسی تجسم و از این رهگذر بازتاب می یابند و...

مشخصات کتاب آموزش و قدرت

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : آموزش و قدرت
ناشر : آگاه
نویسنده : مایکل دبلیو اپل
مترجم : نازنین میرزابیگی
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1400
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 328
شابک : 9789644160851
وزن (گرم) : 330
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×