چه‌گوارا به روایت فیدل کاسترو

چه‌گوارا به روایت فیدل کاسترو

چه‌گوارا به روایت فیدل کاسترو

وضعیت: موجود
ناشر: اندیشه آیدا
قیمت:  
450,000ريال360,000ريال

نویسنده : سیمین موحد 

 

ارنستو چه‌گورا، مبارز آرژانتینی الاصلی است که در کنار فیدل کاسترو با دولت دیکتاتوری باتیستا مبارزه مسلحانه چریکی را سازماندهی کرد و پیروز شد .چه‌گورا در چند کشور دیگر نیز به مبارزه با رژیم‌های دیکتاتوری دست زد و به شورش‌های آزدایخواه یاری رساند .کتاب حاضر مجموعه‌ای است از برگزیده سخنرانی‌ها، مصاحبه‌ها و آثار رهبر کوبا، فیدل کاسترو درباره چه‌گورا که در مواضع مختلف و به مناسبت‌های متفاوت ایراد شده و نشانگر دیدگاه‌ها و جانبداری‌های کاسترو از چه‌گورا است .هر سخنرانی یا مصاحبه در یک فصل گنجانده شده و در ابتدای آن توضیح کوتاهی درباره موضوع، وضع زمان، و علت و چگونگی آن ذکر شده است .در ابتدای کتاب زندگی‌نامه کوتاهی از ارنستو چه‌گورا و فیدل کاسترو آمده است، سپس روزشمار وقایع زندگی و حوادث انقلاب کوبا و سایر جنبش‌های آزادی بخش که چه‌گورا در آن حضور داشته درج شده است ; آن گاه پیش گفتاری درباره موضوع کتاب به قلم یکی از مبارزان کوبایی و همرزمان چه‌گورا و پس از آن مقدمه‌ای به قلم تهیه کننده کتاب آمده است .در صفحات میانی عکس‌هایی از کاسترو و چه‌گورا به چاپ رسیده و صفحات پایانی به فهرست توضیحی نام‌ها اختصاص دارد .

 

جیانی مینا آقای رییس جمهور کمتر کسی در عصر ما مثل شما شاهد وقایع معاصر بوده است. دوست دارم در ابتدا صمیمی ترین خاطراتتان را از بعضی از رفقای هم رزمتان مثل چه گوارا و کامینو سیین فونگوس نقل کنید. به عنوان مثال برای حداقل سه نسل در اروپا و همه جهان چه مظهر یک سمبل و یک عقیده است. وقتی شما به دوستتان چه فکر میکنید اولین چیزی که به خطور میکند چیست؟
فیدل کاسترو برای من هم قبول این که چه زنده نیست سخت بوده است. من بارها خواب او را دیده ام. من خواب دیده ام که با او حرف میزنم. خواب دیده ام که او زنده است.

مشخصات کتاب چه‌گوارا به روایت فیدل کاسترو

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : چه‌گوارا به روایت فیدل کاسترو
ناشر : اندیشه آیدا
نویسنده : سیمین موحد
نوبت چاپ : 1398
تاریخ انتشار : 1
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 267
شابک : 9786229550502
وزن (گرم) : 290
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×