گزارش یک زندگی

گزارش یک زندگی

گزارش یک زندگی

وضعیت: موجود
ناشر: آگه
قیمت:  
1,650,000ريال1,452,000ريال

عکس‌های : نصرالله کسرائیان
 

گزارش یک زندگی، مروری نسبتاً همه جانبه بر عکس‌های نصرالله کسرائیان است که در طی پنجاه سال گرفته شده است. بخشی از تصاویر حاضر در کتاب قبلی او به چاپ رسیده است و بخشی دیگر عکس‌هایی است که نخستین بار در این کتاب ارائه می‌شود.

بیژن فرهنگ دره‌شوری درباره او می‌گوید:

سه و نیم میلیون کیلومتر سفر شوخی نیست، آن هم در زمانی که از جاده‌های امروز خبری نبوده، بدون کمک گرفتن از کسی یا نهادی، بدون داشتن مجوز رسمی برای کار، با ماشین‌های ارزان قیمت. کسراییان عرض کویر لوت را زمانی طی کرده که جاده بین شهداد و نهبندان ساخته نشده بود، کویر مرکزی را وقتی بارها از زیر پا به در کرده که جاده‌ای نداشته، رگ منار را وقتی با لادا رفته که لندرور نمی رفته، روستای پلنگان را سی سال پیش از آن که به جاذبه ای توریستی بدل شود عکاسی کرده است؛ او نزدیک به نیم قرن با مردمان سرزمینی که به آن عشق می‌ورزیده زندگی کرده است؛ در کنار کرد و بلوچ و ترکمن و لر و قشقایی خوابیده. من می‌دانم او چه کشیده و چه دیده، سه و نیم میلیون کیلومتر سفر شوخی نیست.

کسرائیان در نوشته‌ای درباره‌ی این کتاب چنین توضیح می‌دهد :

"در این اوضاع و احوال باز هم کتابی منتشر کرده‎ایم. مسئولیتش به گردن ناشر. خوشبختانه حریف جوان‎‌ها نمی‌‎شود شد. می‌‎گویید نه؟ به خیابان‎‌ها نگاه کنید. فکر می‌کردم آخرین پروژه‎ام "در کوچه‎های جهان" باشد. چند تایی از عکس‎های قابل چاپش را در انتهای کتاب آورده‎ام. امکان چاپش نیست. ر‌هایش کرده‎ام. سانسور قد آدم را کوتاه می‌‏کند، بلند قد نیستم، اما از این کوتاه‌تر هم نمی‌‎‌توانم بشوم. "گزارش یک زندگی" صرفا کلاژی از کتاب‎های قبلی نیست. البته بخشی از عکس‌ها قبلا در کتاب‏‌های مختلف با تیراژهای بسیار متفاوت چاپ شده‌اند، بعضی از این کتاب‎‌ها را دیگر گمان نکنم بتوانم تجدید چاپ کنم. بخشی دیگر عکس‌هایی است که یا تازه پیدایشان کرده‎ام یا این اواخر گرفته‎ام. اما مهم‌تر از همه این‎‌ها هدف از تدوین کتاب نشان دادن کلی از سیر کاری عکاس در زمانی به درازای نزدیک به نیم قرن بوده است، کاری که تک تک کتاب‎‌ها از پس آن بر نمی‌‎آمدند."

مشخصات کتاب گزارش یک زندگی

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : گزارش یک زندگی
ناشر : چاپ و نشر نظر ( پخش از نشر آگه)
نویسنده : عکس‌های : نصرالله کسرائیان
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1394
نوع جلد و قطع : گالینگور - رحلی
تعداد صفحات : 348
شابک : 9786001521874
وزن (گرم) : 2555
سایر محصولات مرتبط با این محصول
ناموجود
ناموجود
ناموجود
ناموجود
ناموجود
ناموجود
ناموجود
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×