داستان دو شهر

داستان دو شهر

داستان دو شهر

وضعیت: موجود
ناشر: فرزان ‌روز
قیمت:  
1,000,000ريال880,000ريال

نویسنده : چارلز دیکنز
   ترجمه : مهرداد نیلی
 

این کتاب از سه جهت ممتاز است : نویسنده ، مترجم و خود کتاب . دیکنز که از بزرگترین رمان نویسان انگلیسی زبان است ، نبیلی که از شایسته ترین مترجمان ایرانی است و خود کتاب که داستانی جذاب از ماجراهای انقلاب کبیر و حوادث و رویدادهای آن روزگاران است.

داستان دو شهر  اثر چارلز دیکنز (1812-1870)، نویسنده­ ی انگلیسی، نخستین بار به سال 1859 به صورت داستان مسلسل، منتشر شد.وقایع این دومین و آخرین رمان تاریخی دیکنز در لندن و پاریس و در زمان انقلاب فرانسه اتفاف می ­افتد. منبع نویسنده برای صحنه­ هایی تاریخی کتاب مشهور انقلاب فرانسه، نوشته کارلایل، است که سبک نگارش آن مورد تحسین او قرار گرفته بود و تأثیر دید تاریخی آن نیز در رمان به چشم می­ خورد.

"لوسی" دختر جوانی است که در زمان کودکی ، پدرش در دسته ی زندانیان سیاسی به زندان می افتد و دوست صمیمی پدرش آقای "لاری" که در بانک مرکزی فرانسه کار می کند سرپرستی او را به عهده می گیرد و او را تا بعد از انقلاب کبیر فرانسه که پدر لوسی از زندان آزاد می شود پیش خود نگه می دارد. پس از آن لوسی به جستجوی پدرش می پردازد و او را در اتاق نمناک زیر شیروانی پانسیون کوچکی پیدا می کند و پس از آن با پدرش به انگلستان سفر می کنند که در آنجا به زندانی سیاسی دیگری به نام "چارلز دارنی" برخورد می کنند که در دادگاه سیاسی انگلستان به جرم خیانت به کشور انگلستان دستگیر شده است....

مشخصات کتاب داستان دو شهر

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : داستان دو شهر
ناشر : نشر فرزان روز
نویسنده : چارلز دیکنز
مترجم : مهرداد نیلی
نوبت چاپ : پنجم
تاریخ انتشار : 1399
نوع جلد و قطع : شومیز - وزیری
تعداد صفحات : 468
شابک : 9789643213541
وزن (گرم) : 670
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×