عرفان

عرفان

وضعیت: ناموجود
ناشر: دوستان

نویسنده : پل اولیور
   ترجمه : مانی صالحی‌علامه
 

بخش اول کتاب به بررسی مفهوم عرفان پرداخته و اینکه تا چه اندازه می‌توان تعریفی از این پدیده ارائه داد. ضمنا به بررسی مفاهیم مرتبط با آن مثل وحدت وجود و قدم ثنویت می‌پردازد و سپس به بحث درباره‌ی شیوه‌هایی می‌رسد که عارفان برای گسترش مرزهای ادراک وشناخت و تجربه‌ی روحانی خود به کار می‌گیرند.

بخش دوم به بررسی اهمیت و معنای عرفان در درون سنت‌ها و ادیان اصلی جهان می‌پردازد و ویژگی‌های خاص رویکردهای عرفانی فردی را بررسی می‌کند که درعین حال امکان مقایسه میان سنت‌های مختلف را فراهم می‌آورد . در حوزه‌ی هر دین و آیینی، مواردی از زندگی‌نامه‌ی عرفای سرشناس ارائه شده که زندگی و آموزه ‌های آنان را مرور می‌کند.

در بخش پایانی کوششی برای تحلیل طبیعت و سرشت هدف عرفانی انجام گرفته است. تعریف، توضیح و یا درک و شناخت آن مقصد و هدف روحانی که عرفا در جستجوی آن هستند، فوق‌العاده دشوار است.آن هدف به واسطه‌ی ذات و سرشت خود، تجربه ای ذهنی ویا درونی است و به گفته‌ی بسیاری از عرفا، شرح دادن آن با واژه‌ها، اگر نه غیرممکن، دشوار است. با این حال، تلاش کرده‌ایم با استفاده از واسطه‌ی ناقص کلام مکتوب، هرچه بیشتر درباره‌ی این مقصد و هدف غایی عرفانی توضیح دهیم.

مشخصات کتاب عرفان

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : عرفان
ناشر : انتشارات دوستان
نویسنده : پل اولیور
مترجم : مانی صالحی علامه
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1394
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 241
شابک : 9789646207721
وزن (گرم) : 280
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×