اصول و مبانی طراحی پارچه

اصول و مبانی طراحی پارچه

اصول و مبانی طراحی پارچه

وضعیت: غیرفعال
ناشر: کتاب آبان

نویسنده : حسین صدقی

 

کتاب حاضر در پنج فصل با عناوین: “مبانی هنرهای تجسمی در طراحی پارچه، “طراحی پارچه، “مفاهیم بصری و چیدمان در طراحی پارچه، “ترکیب بندی (کمپوزیسیون) طراحی پارچه و “نقش مایه (موتیف) در طراحی پارچه، به بیان مراحل شکل گیری و پایه ای پارچه و اصول و مبانی طراحی پارچه، یکی از قدیمی ترین رشته های هنری، می پردازد.

گزیده ای از کتاب :


نقش رنگ در زندگی روزمرۀ انسان بسیار زیاد است. او هر موجودی را از لحاظ شکل و اندازه احساس می کند ولی از نظر رنگ مورد توجه قرار می دهد. جهان پیرامون مملو از جلوه های رنگی است که عمیق ترین و واقعی ترین اسرار را در خود نهفته دارد و آدمی برای به رخ کشیدن بیشتر این حضور به استفاده بیش از پیش از آن در زندگی خود روی آورده است. طراحی پارچه جلوه ای کاملا خاص از این نمایش است. انسان رنگ را با چشم می بیند ولی تاثیرات آن را با قلب و درون خود مشاهده می کند. رنگ به فرم کمال می بخشد و شکل را زنده می کند. بنابراین می توان گفت رنگ ها به تن آدمی جانی مضاعف می دهد.

طراح پارچه باید اصول ترکیبی رنگ را بشناسد و به فرم های انسانی آگاهی داشته باشد. رنگ علاوه بر ایجاد زیبایی بصری و زینت ظاهر و افزایش آراستگی می تواند خصوصیات درونی را هم توصیف کند. هر رنگی بیان و ارزش خاص خود را دارد بنابراین با نمایش رنگ بر روی یک فرم می توانیم به بازآفرینی واقعیت پرمعنایی بپردازیم که آن مستلزم بصیرت و نبوغ خالق آن خواهد بود.

مشخصات کتاب اصول و مبانی طراحی پارچه

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : اصول و مبانی طراحی پارچه
ناشر : کتاب آبان
نویسنده : حسین صدقی
نوبت چاپ : دوم
تاریخ انتشار : 1400
نوع جلد و قطع : شومیز - وزیری
تعداد صفحات : 132
شابک : 9786007343784
وزن (گرم) : 240
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×