اطلس جنگ جهانی دوم

اطلس جنگ جهانی دوم

اطلس جنگ جهانی دوم

وضعیت: موجود
ناشر: سایان
قیمت:  
20,000,000ريال18,000,000ريال

(WORLD WAR 2)

 

نویسنده : سایمون آدامز و ...

   ترجمه : الهام شوشتری‌زاده

 

کتاب حاضر دربردارنده ی نقشه های دقیق و جامع در حوزه ی جغرافیای نظامی و جنگ و جدال هایی که بین سال های 1939 تا 1945 رخ داده است، می باشد. نقشه های کتاب تصویرهایی از نبردهای مرگباری است که سرانجام امپراتوری ژاپن را از پای درآورد. این اثر راهنمای بسیار جامعی برای نمایان ساختن فراز و فرودهای جنگ است که سرعت و پهنه ی تحرک نیروهای درگیر جنگ و حتی بزرگ ترین حمله ی دریایی تاریخی را به تصویر کشیده است. در این اثر با نقشه ها و نمودارهای در دسترس فرماندهان نظامی هم آشنا خواهید شد.

گزیده ای از کتاب :


جنگ زمستانی در فنلاند

حمله ی شوروی به فنلاند در زمستان 1939 با مقاومت سرسختانه ی ارتش فنلاند روبه رو شد؛ ارتشی که بیشتر نیروهایش سربازان ذخیره بودند و با شرایط سخت زمستان های منطقه آشنا بود و برای جنگیدن در این شرایط آموزش دیده بود. ضربه های فنلاندی ها به دشمن، که از نظر عددی بر آن ها برتری داشت، کمک شان کرد جنگ را با توافقی تمام کنند که مستلزم تسلیم کامل آن ها نباشد.

در عهدنامه ی ملتف- ریبنتروپ که 23 اوت 1939 امضا شد، شوروی و آلمان محرمانه توافق کردند اروپا را به گونه ای متناسب با «آرایش های سرزمینی و سیاسی» آینده میان خودشان تقسیم کنند. براساس این عهدنامه، کشورهای بالتیک و فنلاند در حوزه ی نفوذ شوروی قرار می گرفتند. طولی نکشید که شوروی از فنلاند خواست بسیاری از مناطق سوق الجیشی نزدیک مرز دو کشور را به شوروی واگذار کند. فنلاند زیر بار نرفت و استالین که می خواست حکومتی مطیع در فنلاند بر سر کار بیاورد، دستور حمله را صادر کرد.

حمله ی شوروی 30 نوامبر 1939 شروع شد و در آغاز چهار قرارگاه مجموعا 450 هزار نفری در آن شرکت داشتند. هدف این بود که نیروهای شوروی ظرف سه هفته به فنلاند برسند. آماج اصلی حمله های شوروی باریکه ی خاکی کارلی بود؛ محل استقرار بیشتر نیروهای ارتش فنلاند در امتداد خط مانرهایم (زنجیره ای از استحکامات دفاعی، خاکریزه های ضد تانک و موانعی که درطول دو دهه برای بازداشتن شوروی از تعدی به فنلاند ساخته شده بودند). در دوره ای که شوروی آماده ی حمله می شد، فنلاندی ها هم توانستند حدود 250 هزار سرباز جمع کنند؛ سربازانی که برای استفاده از تاکتیک های «موتی»- محاصره و تجزیه ی نیروهای دشمن به گروه های تک افتاده و بعد، تارومار کردن شان- آموزش دیده بودند.

در پایان دسامبر، مقاومت جانانه و ضد حمله های کاری فنلاندی ها نیروهای شوروی را در بیشتر مناطق فنلاند زمین گیر کرده بودند.

 

مشخصات کتاب اطلس جنگ جهانی دوم

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : اطلس جنگ جهانی دوم
ناشر : سایان
نویسنده : سایمون آدامز و ...
مترجم : الهام شوشتری‌زاده
نوبت چاپ : 1
تاریخ انتشار : 1400
نوع جلد و قطع : گالینگور - رحلی
تعداد صفحات : 288
شابک : 9786008269830
وزن (گرم) : 1877
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×