رگتایم

رگتایم

رگتایم

وضعیت: موجود
ناشر: خوارزمی
قیمت:  
300,000ريال285,000ريال

نویسنده : ای.ال.دکتروف
    ترجمه : نجف دریابندری
 

کلمه رگتایم نام نوعی موسیقی است که از ترانه های بردگان سیاه پوست جنوب امریکا سرچشمه گرفته است و در آغاز قرن در امریکا بسیار رایج بود. «رگ» به معنای ژنده و پاره و گسیخته است ، و «تایم» به معنای وزن و ضربان موسیقی. نویسنده نام رگتایم را به عنوان روح زمانه ای که توصیف می کند بر رمان خود گذاشته است، و نیز شاید می خواهد کیفیت پر ضرباهنگ،گسسته و پیوسته و درد آلود داستانی را که درباره آن زمان پرداخته است به ما گوشزد کند.

به مصداق اين معني، رگتايم به هجو تاريخ و هجو زمان می پردازد. اين هجو يكي از ويژگي هاي بسيار مهم رگتايم به شمار مي رود و از اين جهت مي توان آن را يك رمان پست مدرن دانست؛ البته دكتروف اعتقاد ندارد يك رما ن نويس پس تمدرن است، اما اذعان دارد كه در آثارش از ويژگي هاي رمان پست مدرن استفاده می كند.

رگتایم یک اثر رئالیستی است. موضوع آن تجربه درونی نیست،واقعیت بیرونی است. یک لحظه تاریخی است. دریابندری می گوید: نخستین نکته ای که در ساختمان رگتایم به چشم می خورد این است که نویسنده از صناعت «رمانس» در برابر «رمان» بهره جسته است. یعنی بیشتر به ، پیش بردن سرگذشت در این کتاب تکیه شده است و شخصیت ها تا اندازه ای مهمند که بیان کننده یا پیش برنده این سرگذشت باشند.

مشخصات کتاب رگتایم

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : رگتایم
ناشر : انتشارات خوارزمی
نویسنده : ای.ال.دکتروف
مترجم : نجف دریابندری
نوبت چاپ : چهارم
تاریخ انتشار : 1397
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 280
شابک : 9789651131325
وزن (گرم) : 325
سایر محصولات مرتبط با این محصول
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×