اقتصاد چگونه کار می‌کند

اقتصاد چگونه کار می‌کند

اقتصاد چگونه کار می‌کند

وضعیت: موجود
ناشر: دنیای اقتصاد
قیمت:  
1,500,000ريال1,350,000ريال

نویسنده : راجر فارمر

    ترجمه : محمدرضا فرهادی‌پور

 

«اقتصاد چگونه کار می‌کند» نوشته راجر فارمر (-۱۹۵۵)، اقتصاددان آمریکایی و استاد اقتصاد کلان در دانشگاه کالیفرنیا UCLA است.

«اقتصاد چگونه کار می‌کند» توضیحی شمرده و موشکافانه در خصوص اقتصاد کلان با هدف کمک به خواننده عادی فراهم می‌کند که تخصصی در حوزه اقتصاد ندارد. این کتاب تفاوت میان دو رویکرد مهم اقتصاد کلان یعنی کلاسیک و کینزی را توضیح و نشان می‌دهد آنها چگونه بحث سیاست‌گذاری را که به دنبال بحران مالی جهانی اخیر داغ شد تحت تأثیر قرار دادند.

این کتاب برخی ایده‌های جدید را معرفی می‌کند و توضیح می‌دهد که چگونه به فراسوی اقتصاد کلاسیک و کینزی قدم می‌گذارد. نویسنده رویکردی تازه برای ممانعت از پیدایش بحران‌های مالی آتی ارائه و راه‌حل‌های سیاست‌گذاری عملی‌ای را بر اساس بنیادی کاملا علمی پیشنهاد می‌کند.

به منظور درک بهتر بحران مالی ۲۰۰۸، این کتاب کمک می‌کند تا بفهمیم هواخواهان اصلی دو رویکرد کلاسیک و کینزی اقتصاد کلان در خصوص بحران مالی چگونه می‌اندیشند و بینش‌های خود را چگونه مطرح می‌کنند. تاریخ قرن بیستم تاریخ مشاجره عقاید اقتصاددانان کلاسیک و کینزی است که تا به امروز نیز ادامه یافته است. به طور کلی می‌توان گفت دو حادثه دگرگون‌ساز اتفاق افتاده که هر یک از آنها منجر به انقلابی در اندیشه اقتصادی شده است: یکی رکود بزرگ دهه ۱۹۳۰ و دیگر رکود تورمی دهه ۱۹۷۰.

قبل از ۱۹۳۰، اغلب اقتصاددانان کلاسیک بودند. در فاصله ۱۹۳۰ تا ۱۹۷۰ اندیشه کینزی برکشید و از ۱۹۷۰ تا به امروز اندیشه کلاسیک با مجموعه جدیدی از ایده‌ها تحت عنوان «انقلاب انتظارات عقلایی» بر سر زبان‌ها بوده‌است. با بحران مالی ۲۰۰۸، ما وارد سومین نقطه عطفی شده‌ایم که نیازمند رویکردی جدید است. این کتاب با ترکیب بهترین ایده‌های انقلاب انتظارات عقلایی و مهمترین بینش‌های کینزی نشان می‌دهد که باید از این نقطه به کجا عزیمت کنیم.

یکی از اهداف دیگر این کتاب سیری روشنگرانه در تاریخ اندیشه اقتصادی از ۱۷۷۶ تا به امروز است.

مشخصات کتاب اقتصاد چگونه کار می‌کند

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : اقتصاد چگونه کار می‌کند
ناشر : دنیای اقتصاد
نویسنده : راجر فارمر
مترجم : محمدرضا فرهادی‌پور
نوبت چاپ : 6
تاریخ انتشار : 1402
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 199
شابک : 9786009290512
وزن (گرم) : 210
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×