یادگیری جامع‌اندیشی

یادگیری جامع‌اندیشی

یادگیری جامع‌اندیشی

وضعیت: موجود
ناشر: اختران
قیمت:  
2,400,000ريال2,160,000ريال

(راهنمای تفکر نقاد در برنامه‌ی آموزشی)

 

نویسنده : جرالد نوسیچ

 

این کتاب صرفا ارائه‌دهنده‌ی مجموعه‌ای از اطلاعات نیست. سودمندی کتاب در این است که به شما یاد بدهد کاری فراتر از آموختن اطلاعات و مهارت‌ها انجام دهید. مقصود این نیست که صرفا چگونگی نقادانه اندیشیدن را بیاموزید: قرار است عملا نقادانه بیندیشید.
این کتاب مدلی منسجم و کلی برای تفکر نقاد ارائه می‌دهد و باید دریابید چطور همه‌ی بخش‌های آن با یکدیگر مرتبط هستند. در مدل ارائه‌شده در این کتاب، شما در چهارچوب مولفه‌های استدلال (فصل ۲)، رشته‌ی درسی (فصل ۳) معیارهای استدلال (فصل ۴) و ترکیب آن‌ها با یکدیگر (فصل ۵) خواهید اندیشید. برای بررسی پرسش‌ها و مسائل رشته‌ی خود باید کل مدل را درک کنید. این کتاب روش متفاوتی برای نگریستن به جهان ارائه می‌دهد که همانا جامع-‌اندیشی درباره‌ی مسائل آن است.
مثال‌ها و تمرین‌های کتاب ممکن است مشخصا به رشته‌ای که شما مطالعه می‌کنید مرتبط نباشند. با این همه، انجام دادن همین تمرین‌ها هم بسیار مهم است. این تمرین‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که مفاهیم تفکر نقاد را در برنامه‌ی آموزشی تمامی رشته‌ها تشریح و عینی‌سازی کنند. اما مطالعه‌ی این کتاب مستلزم دانش فنی خاصی نیست و لزومی ندارد غیر از رشته‌ای که در حال حاضر می‌خوانید بر رشته‌ی خاصی تسلط داشته باشید.
تفکر نقاد قابل‌انتقال است؛ اگر شگرد‌های تفکر نقاد را در یک عرصه آگاهانه بیاموزید، می‌توانید از همان شگرد‌ها در عرصه‌های دیگر نیز استفاده کنید. در نهایت متوجه خواهد شد که یادگیری‌تان در رشته‌های دیگر سریع‌تر، آگاهانه‌تر و پایدارتر شده، و از آنچه می‌آموزید بهتر می‌توانید در زندگی شخصی بهره بگیرید.

مشخصات کتاب یادگیری جامع‌اندیشی

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : یادگیری جامع‌اندیشی
ناشر : اختران
نویسنده : جرالد نوسیچ
مترجم : مریم آقازاده ،اکبر سلطانی
نوبت چاپ : 2
تاریخ انتشار : 1403
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 304
شابک : 9789642073047
وزن (گرم) : 351
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×