مشق‌های حکمرانی خوب برای صیانت از حقوق بشر

مشق‌های حکمرانی خوب برای صیانت از حقوق بشر

وضعیت: موجود
ناشر: ناهید
قیمت:  
350,000ريال297,500ريال
کمیساریایی عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
ترجمه : حسن اسدی زیدآبادی
 
آنها که با اصلاحات حکمرانی سرو کار داشته‌اند، اغلب از ارتباط میان حقوق بشر و تلاش‌های خود شگفت‌زده می‌شوند. چگونه اصول حقوق بشر به طرز معناداری از راه اصلاحات در حکمرانی به ارمغان می‌آید؟ چه نوع سیاست‌ها و ابتکاراتی ترجمان این اصول است؟ هرگاه دولتی چهارچوب قانونی مناسب را اتخاذ کند، چگونه آن دولت و سایر کنشگران اجتماعی اجرای اصول (حقوق بشر) را از طریق اصلاحات حکمرانی بهبود می‌بخشند؟

با عرضه تلاش‌های نوآورانه در سراسر جهان در طراحی و انجام اصلاحات حکمرانی و صیانت از حقوق بشر، این مطالعه تلاش می‌کند تا نشان دهد چگونه حکمرانی را می‌توان در جهت کمک به صیانت از حقوق بشر، اصلاح کرد. امید است که با انجام چنین کاری، این مطالعه الهام بخش اصلاح‌طلبان، از جمله در نهاد دولت، فعالان حقوق بشر، کارگزاران توسعه، کمیسیون‌های ملی حقوق بشر و نهادهای جامعه مدنی باشد.

بدون حکمرانی خوب، حقوق بشر را نمی توان به شیوه ای پایدار محترم شمرد و صیانت کرد. پیاده سازی حقوق بشر بر ایجاد محیطی مساعد و توانمند متکی است. این مطالعه ارتباط بین حکمرانی خوب و حقوق بشر را در چهار حوزه، یعنی تقویت نهادهای دموکراتیک، بهبود ارائه خدمات دولتی، حاکمیت قانون و مبارزه با فساد بررسی کرده است. این بررسی نشان می دهد که چگونه طیف متنوعی از کنشگران اجتماعی و نهادی، اعم از زنان، گروه های اقلیت در منظر رسانه ها، نهادهای جامعه مدنی و سازمان های دولتی، اصلاحاتی را در این چهار حوزه به انجام رسانده اند.
 
از توضیحات پشت جلد کتاب

مشخصات کتاب مشق‌های حکمرانی خوب برای صیانت از حقوق بشر

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : مشق‌های حکمرانی خوب برای صیانت از حقوق بشر
ناشر : انتشارات ناهید
نویسنده : کمیساریایی عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
مترجم : حسن اسدی زیدآبادی
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1394
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 155
شابک : 9786005865356
وزن (گرم) : 190
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×