کانت و فلسفه‌ی علم

کانت و فلسفه‌ی علم

وضعیت: موجود
ناشر: نیلوفر
قیمت:  
580,000ريال493,000ريال

نویسنده : مایکل فریدمن

   ترجمه : سعید جعفری
 
این کتاب گزیده‌ای است از مقالات مایکل فریدمن، استاد فلسفه‌ی دانشگاه استنفورد، که به دوره‌ای از تاریخ و فلسفه‌ی علم مربوط می‌شود که از نیوتن آغاز و به اینشتاین خاتمه می‌یابد. آنچه در این رشته مقالات چه بسا موجب ملال خاطر خواننده شود تکرار بی‌کم و کاست آن است، اما، در این زمینه، به دو نکته باید توجه داشت. نخست آنکه هر مقاله استقلال خود را داراست و در هر یک نویسنده مبحث تازه‌ای را بررسی می‌کند و دوم آنکه، فریدمن اصولا مطالب خود را بیشتر در قالب مقاله عرضه می کند تا به صورت کتاب ، به طوری که همین تکرار مطالب حتی، در کتاب مفصل‌اش «بازنگریی پوزینیوتیسم منطقی» نیز به چشم می‌خورد.

فریدمن با دیدگاهی نوکانتی به مسائل فلسفه‌ی علم می‌نگرد. اهمیت دستگاه کانتی در نظر فریدمن تا بدان حد است که هسته‌ی بنیادی مباحث زیربنایی فلسفه‌ی قرن بیستم را همگی، به نحوی از انحا، به این دستگاه مرتبط می‌داند.

در خصوص فلسفه‌ی علم ، فریدمن معتقد است بعد از همه‌ی انقلاب‌های علمی، که با هر یک از آنها مبانی علوم دقیقه به لرزه افتاده‌اند ، آن‌چه هنوز پابرجا به‌جا مانده نگرشی است بازنگری شده از مفهوم پیشینی کانت، منتها در شکل نسبی شده و تاریخ‌مند آن.

مشخصات کتاب کانت و فلسفه‌ی علم

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : کانت و فلسفه‌ی علم
ناشر : انتشارات نیلوفر
نویسنده : مایکل فریدمن
مترجم : سعید جعفری
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1394
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 414
شابک : 9789644486562
وزن (گرم) : 470
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×