سه‌گانه‌ی قوانین چارتین (کوبش‌های شامو، امواج اکما)

سه‌گانه‌ی قوانین چارتین (کوبش‌های شامو، امواج اکما)

سه‌گانه‌ی قوانین چارتین (کوبش‌های شامو، امواج اکما)

وضعیت: غیرفعال
ناشر: نیماژ

نویسنده : عمرو عبدالحمید  

   ترجمه : فرشته مولائی

 

«قوانین چارتین» که جلد اول یک سه‌گانه‌ی پر افت‌وخیز با موضوع بدویت جوامع توسعه‌یافته در مکانی خیالی است، پس از انتشار با استقبال زیاد مخاطبان روبرو شد. این رمان در عرض یک سال بیش از ۶۰ بار در مصر تجدید چاپ شد.

«قوانین چارتین» جهانی یگانه دارد که در مرزهای رئالیسم جادویی و فانتزی بزرگسال جا می‌گیرد.

عمرو عبدالحمید در این کتاب از زاویه دید راویان مختلفی داستان یک عشق آتشین، جنینی بی‌روح و انسان‌هایی غریب در سرزمینی لامکان و لازمان را روایت می‌کند.

«سه‌گانه‌ی قوانین چارتین» مانند سایر آثار عمرو عبدالحمید در زمان انتشار، در صدر فهرست پرفروش‌ترین‌ها قرار گرفت و تا مدت‌ها نیز یکی از پرفروش‌ترین و مشهور‌ترین رمان‌ها باقی ماند.

 

پزشکی به نام فاضل برای یافتن شغل به سرزمینی بدوی و دورافتاده می‌رود. آنجا دیمای کولی را می‌بیند که تنها بیمار اوست. دیما باردار است و وقتی فاضل او را معاینه می‌کند، متوجه می‌شود که قلب جنین نمی‌تپد اما دیما معتقد است که جنین نمرده بلکه هنوز زنده نشده است. باید به سرزمینش یعنی چارتین برود تا روح یک اعدامی در جسم جنین حلول کند و فرزندش جان بگیرد.

در کنار این روایت ما داستان عشق «ندیم» و «غفران» را داریم؛ یک انسان شریف و یک نسالی یا همان شهروند درجه‌ی یک و شهروند درجه‌ی دو که عاشق یکدیگرند اما مسیر صعب‌العبور این عشق آن دو را به جایی می‌رساند که چیزی جز حیرت برای مخاطب باقی نمی‌ماند. آنجا در آن سرزمین هرز زندگی‌ها به هم پیوند می‌خورند.

قسمت دوم «کوبش‌های شامو»: در این رمان، نویسنده وقایع جلد اول«قوانین چارتین» را ادامه می‌دهد، جایی که دکتر فاضل و غفران به سفر خود برای جست‌وجوی «آدام» ادامه‌ می‌دهند، اما درگیر ماجراهای پیچیده و درهم‌تنیده و پر از هیجان می‌شوند.

قسمت سوم«امواج اکما»: این رمان از جایی آغاز می‌شود که«نسالی‌ها» علیه«اشراف» قیام کرده‌اند و از نظر مضمونی شامل طیف گسترده‌ای از پیش‌بینی‌های سیاسی نظیر فساد سیستم‌های حکومتی و مفهوم قدرت و طبقه است.

مشخصات کتاب سه‌گانه‌ی قوانین چارتین (کوبش‌های شامو، امواج اکما)

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : سه‌گانه‌ی قوانین چارتین (کوبش‌های شامو، امواج اکما)
ناشر : نیماژ
نویسنده : عمرو عبدالحمید
مترجم : فرشته مولائی
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1401
نوع جلد و قطع : گالینگور - رقعی
تعداد صفحات : 764
شابک : 9786003677852
وزن (گرم) : 764
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×