اچ . پی .لاوکرفت (علیه جهان ،علیه زندگی)

اچ . پی .لاوکرفت (علیه جهان ،علیه زندگی)

اچ . پی .لاوکرفت (علیه جهان ،علیه زندگی)

وضعیت: موجود
ناشر: ایهام
قیمت:  
650,000ريال585,000ريال

نویسنده : میشل ولبک 

   ترجمه : بهنود فرازمند 

 

«میشل ولبک» نام آشنای دو دهه‌ی اخیر ادبیات فرانسه، با شهرتی که هر روز عالم‌گیرتر می‌شود، بی وقفه درحال نوشتن است. وارث اصیل مارکی دوساد، ژرژ باتای و موریس بلانشو که امروز به شکل عجیبی تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین نویسندگان فرانسه شده‌است. برای برنده‌ی جایزه‌ی گنکور که همواره تحسین منتقدان ادبی سرتاسر جهان را همراه خود داشته، این حجم از استقبال مردمی چیز عجیبی‌ست. «نقشه و قلمرو» همان رمانی‌ست که شاید بتوان آن را آغازگر شهرت و محبوبیت زایدالوصف ولبک دانست. رمانی که در سال 2010 منتشر شد و با جایزه‌ی گنکوری که نصیبش شد، ولبک را در مقام نویسنده‌ای صاحب سبک تثبیت کرد.

در مورد این کتاب:

هاوارد فیلیپس لاوکرفت (20 اوت 1890 - 15 مارس 1937) نویسنده‌ی آمریکایی داستـان‌های عجیـب، علمـی، فانتـزی و تـرسنـاک بود. او بیـشتـر به خـاطـر خلـق افسانه‌های کوتولهو شناخته می شود.در اولیـن اثر مهـم منتشـر شـده‌ی ولبـک که او آن را «اولیـن رمان» خـود می‌نـامد ولبک توصیف می‌کند که لاوکرفت را در نوجـوانی کشـف کـرده است و از ایـن کـه چگـونه از هـر داستـان تحت تأثیر قـرار گرفتـه است. او شیفتـگـی به ضـد مدرنیتـه لاوکرفت را نیز توصیف می کند. ولبک خاطرنشان می کند که آثار لاوکرفت هیچ اشاره‌ای به دو واقعیتی که ما عموماً به آنها اهمیت زیادی می دهیم ندارد: پول و مسائل جنسی.

او لاوکرافت را یک اگزیستانسیالیست آمریکـایی معـرفی می‌کنـد که هـم زنـدگی و هـم مرگ برای او بی‌معنـاست. او همچنیـن آنچـه را که لاوکـرافت رد دمـوکـراسـی و ترقی‌گرایی می‌داند تمجید می‌کند.

مشخصات کتاب اچ . پی .لاوکرفت (علیه جهان ،علیه زندگی)

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : اچ . پی .لاوکرفت (علیه جهان ،علیه زندگی)
ناشر : ایهام
نویسنده : میشل ولبک
مترجم : بهنود فرازمند
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1401
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 116
شابک : 9786225707542
وزن (گرم) : 145
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×