استانبول

استانبول

استانبول

وضعیت: موجود
ناشر: ایهام
قیمت:  
400,000ريال360,000ريال

نویسنده : فرحناز عباسی دارابی

 

فرحناز عباسی دارابی متولد۱۳۴۸ تهران است. او کار حرفه‌ای خود را با چاپ داستان‌های کوتاه در مجله‌ی آدینه از سال ۶۸ آغاز کرد. داستان فصل‌های سرد و آینه از آن جمله هستند. داستان آینه‌ی او در سال ۱۹۹۱ در مجموعه‌ای از دانشگاه شیکاگو به نام stories from Iran که منتخبی از داستان‌نویسی ایران از سال ۱۹۲۱تا ۱۹۹۱ ( سال‌های ۱۳۰۰ تا ۱۳۷۰) را دربرمی‌گیرد ترجمه و چاپ شد. نخستین کتاب او مجموعه داستانی به نام راز سر به مُهر شامل نه داستان کوتاه است که در سال ۱۳۸۰ به چاپ رسید. اکنون مجموعه داستان استانبول از او به خوانندگان عرضه می‌شود که شامل 15 داستان کوتاه با درونما‌یه‌ی اجتماعی و عاشقانه است .

 

با هم بخشی از یک داستان این کتاب را می‌خوانیم:

 

دخترک سیزده چهارده ساله‌ی سرخ و سفید با پیراهنی گشاد و بلند و سربندی سیاه از هرات آمده بود با خانواده. در زیر زمین همین ساختمان به سختی جاگیر شدند. پدرش سرایدار ساختمان بود. مرد زحمتکشی که کم و بیش فارسی می‌دانست. او اما... به زحمت فارسی را می‌فهمید و شکسته‌بسته کلماتی با لهجه‌ی عجیب می‌گفت که کسی نمی‌فهمید. ناغافل یک روز همسایه‌ها گفتند دکتر مستوفی، نازگل را برده منزلش برای خدمت.

منزلش کجا بود؟ کسی نمی‌دانست. فقط مطبش ته همان کوچه بود. همان‌وقت سوسن زیر لب گفته بود: "طفلک" و شکم گنده و سر تاس دکتر جلوی چشمش نقش بسته بود. تنها سوسن بود که در ساختمان سلیمان را صدا زده و گفته بود چرا طفل معصوم را فرستاده منزل دکتر. گفته بود عمو سلیمان، خودم درسش می‌دادم! و پیرمرد سرایدار سر به زیر انداخته و هیچ نگفته بود.

مشخصات کتاب استانبول

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : استانبول
ناشر : ایهام
نویسنده : فرحناز عباسی دارابی
نوبت چاپ : دوم
تاریخ انتشار : 1401
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 84
شابک : 9786227552748
وزن (گرم) : 140
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×