آقای صداقت! اگر جای شما بودم ...

آقای صداقت! اگر جای شما بودم ...

آقای صداقت! اگر جای شما بودم ...

وضعیت: موجود
ناشر: به ‌نگار
قیمت:  
62,000ريال55,000ريال
نویسنده : کاظم‌سادات اشکوری

«آقای صداقت! اگر جای شما بودم ...» کتابی است با عنوانی بلند. این کتاب به گفتۀ کاظم سادات‌اشکوری، نویسندۀ آن، مجموعه یادداشتی‌هایی است در مایه‌های هزل و جدّ. این یادداشت‌ها باز هم به اذعان نویسنده، در دوره‌های زمانی نامتوالی و هروقت که نویسنده ذوق ادبی‌اش بارور بوده متولد شده‌اند. اولین بخش کتاب، سرگذشت کوتاهی از یک ویراستار است که سعی داشته یک نسخه خطی را یافته و آن را بعد از ویرایش منتشر کند. نویسنده سعی ندارد واقعاً این‌کار را کند و به واقع با زبانی طنز دربارۀ ویراستارانی حرف می‌زند که قصد دارند کار مهمی بکنند ولی هیچ کاری نمی‌کنند.

این مجموعه شامل دوازده بخش است که همگی با خطاب قرار دادن شخصی با نام آقای صداقت شروع می‌شوند. برخی از عناوین آن عبارتند از: «آقای صداقت! از «قند پارسی» چه خبر؟»، آقای صداقت! از «فسیل» چه می‌دانید؟، آقای صداقت! به‌نظر شما نقد همان پنبه‌زنی است؟».

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

« آقای صداقت! می‌خواستم دربارۀ سه نقطه با شما حرف بزنم، اما دیدم حالا وقتش نیست. آخر فکرش را بکنید. آدمی با کسی هفته‌ای یک‌بار و بعد دو هفته یک‌بار و سرانجام ماهی یک‌بار آن هم به مدت ده سال یا بیشتر دور یک سفره می‌نشیند. نان و نمک هم را می‌خورند، از هر دری سخن می‌گویند و... بعد آن شخص هنگام یاد کردن از دوستان دور سفره او را سه نقطه به حساب می‌آورد! مضحک‌تر اینکه آدمی به هنگام مصاحبه چندنفر را نام می‌برد و عذر می‌خواهد که شاید نام‌هایی را از قلم انداخته باشد! آقا یا خانم محترم! شهامت داشته باش. بگو من فقط از کسانی نام می‌برم که مثل من فکر می‌کنند و مثل من شعر می‌گویند. این مسخره‌بازی‌ها چیست.»

مشخصات کتاب آقای صداقت! اگر جای شما بودم ...

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : آقای صداقت! اگر جای شما بودم ...
ناشر : انتشارات به‌نگار
نویسنده : کاظم‌سادات اشکوری
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1392
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 102
شابک : 9789646332782
وزن (گرم) : 120
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×