دیوانه‌های فوتبال

دیوانه‌های فوتبال

دیوانه‌های فوتبال

وضعیت: موجود
ناشر: چشمه
قیمت:  
490,000ريال

(داستانهای تکان‌دهنده‌ی حقیقی از سخت‌ترین هواداران فوتبال دنیا)

نویسنده : دومینیک آتون ، دنی دایر
   ترجمه : وحید نمازی

 

 

این کتاب ۹ داستان از اتفاقات واقعی و تکان دهنده مربوط به طرفداران سرسخت تیم‌های فوتبال در جهان را در بر می‌گیرد.نویسندگان این کتاب مانند دو خبرنگار به سراغ هواداران سرسخت تیم‌های فوتبال در کشورهای جهان رفته‌اند و سعی داشته‌اند این تصور را که انگلستان محل این گونه سازمان‌های متعصب فوتبالی است، تغییر بدهند.دست اندرکاران تولید این کتاب از انواع خطرات جسته‌اند؛ کتک خوردن یا مورد اصابت گلوله قرار گرفتن و...

 

 

 


دومینیک آتون در مقدمه‌ این اثر نوشته است:

«آن‌چه در این کتاب می‌خوانید، داستان‌هایی است درباره‌ بی‌رحم‌ترین، وحشتناک‌ترین و پرشورترین تشکیلات هوادارن فوتبال جهان. فکر می‌کردید که انگلیس سرسخت‌ترین و سازمان‌یافته‌ترین تشکیلات طرف‌داران و تماشاگران فوتبال جهان را دارد؟ دوباره فکر کنید! ما در این داستان کاری کرده‌ایم که دید شما را تغییر می‌دهد، به دیدار دسته‌هایی از بچه‌های شرور رفته‌ایم، در قلمرو آن‌ها و تحت شرایط سخت حکم‌فرمایی‌شان، با رهبران تشکیلات آن‌ها دیدار کرده‌ایم که این دیدارها همیشه هم خوب و به‌یادماندنی از آب در نیامدند.

ما گروه کوچکی بودیم ـ متشکل از من، یک مدیر تولید، یک کارگردان و یک محقق که برای به تصویر کشیدن فعالیت این گروه‌ها و ساخت یک سریال تلویزیونی سفر می‌کردیم ـ ولی در واقع به سختی و چهارچشمی هوای یکدیگر را داشتیم. چرا که زمان‌هایی می‌رسید که به شدت نیاز به حمایت و مراقبت احساس می‌شد. اتفاق افتاد که به ما شلیک کردند، ما را با سنگ زدند، تعقیب‌مان کردند و یا به طرف‌مان گاز اشک‌آور شلیک کردند.»

آرتون در بخش دیگری از مقدمه خود درباره سفر به کشورهای مختلف برای تهیه این کتاب، می‌نویسد: «ما درست یک بازی پیش از آن که هولیگان‌های آرژانتینی تا پایان فصل از سفر به شهرهای دیگر به همراه تیم‌های مورد علاقه‌شان منع شوند آن‌جا بودیم و روزهایی را در ایتالیا گذراندیم که در همان ایام، کل لیگ به هم ریخت و هولیگان‌هان چند پلیس را کشتند. در هلند از ترس جان‌مان فرار را بر قرار ترجیح دادیم و در گالاتاسرای ترکیه از برابر دوربین‌های پلیس متواری شدیم.

به صربستان رفتیم تا با سران تشکیلاتی از هولیگان‌ها که متهم به جنایات جنگی شده بودند از نزدیک ملاقات کنیم و زمانی که در برزیل همراه با یکی از تشکیلات هواداری به سفری برای دیدن مسابقه‌ تیم آن‌ها می‌رفتیم، شیشه‌ اتوبوس‌مان در اثر تیراندازی هواداران دیوانه‌ تیم حریف خرد شد. در لهستان هم شورش تمام و کمالی را از نزدیک حس کردیم.»

 

 

 

تولیدکنندگان مطالب این کتاب با اشاره به داشتن دوربین فیلم برداری و معذور بودنشان از تصویربرداری در برخی مواقع و لحظات، می گویند این کتاب، نسخه تدوین نشده ماجراهایی است که دیده اند.

 

 

مشخصات کتاب دیوانه‌های فوتبال

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : دیوانه‌های فوتبال (داستانهای تکان‌دهنده‌ی حقیقی از سخت‌ترین هواداران فوتبال دنیا)
ناشر : نشر چشمه
نویسنده : دومینیک آتون ، دنی دایر
مترجم : وحید نمازی
نوبت چاپ : سوم
تاریخ انتشار : 1398
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 306
شابک : 9786002293923
وزن (گرم) : 300
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×