باغ آلبالو

باغ آلبالو

باغ آلبالو

وضعیت: موجود
ناشر: اکباتان
قیمت:  
650,000ريال585,000ريال

نویسنده : آنتوان چخوف 

   ترجمه : بزرگ علوی

 

آنتوان پاولوویچ چخوف در 1860 در تانگروک روسیه متولد شده است. پدرش دکاندار بود که در کار تجارت دست داشت و وضع خانوادگی آنها خوب بود، اما زمانی که چخوف سال های پایانی دوران مدرسه را سپری می کرد، پدرش ور شکسته شد و دوران رفاه خانواده سر آمد. در پایان دوران مدرسه راهی مسکو شد و به تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه مسکو پرداخت. از همان زمان نویسندگی در مطبوعات را آغاز کرد و با نام مستعار آنتونشا خچونته مطالب و نوشته هایش را به مجلات و روزنامه ها ارایه می کرد.

چخوف در سال 1884 از دانشگاه پزشکی دانش آموخته شد، اما همچنان به کار نویسندگی خود ادامه داد و به وسیله داستان ها و قطعات کوتاه طنزآمیزی که به نگارش در می آورد در مدت زمان کوتاهی موفق شدخوانندگان زیادی را به خود جلب کند.
آخرین نمایشنامه این هنرمند " باغ آلبالو " بود که به وسیله گروه تئاتر هنری مسکو بر صحنه رفت. پس از آن بیماری بر چخوف غلبه كرد چنان که با کمک همسرش در یکی از آسایشگاه های کشور آلمان بستری شد اما در ژوئن 1904 جانش را در 44 سالگي از دست داد. مرگ چخوف که در این زمان به اوج توانایی های نوشتاری خود رسیده بود برای تئاتر روسیه ضایعه بزرگی محسوب گرديد.

نمایشنامه داستان یک زن اشراف زاده روس و خانواده اش است که به علت قرض رو به ورشکستگی هستند و باغ آلبالوی خاطره انگیزشان در گرو بانک است و چون خانواده غیر از قرض عایداتی ندارد، قرار است در موعد معینی باغ و ملکشان حراج شود. در عین حال این خانواده هیچ کاری برای نجات خود و جلوگیری از فروش باغ انجام نمی‌دهند و در پایان باغ آلبالو به یک دهقانزاده تازه به ثروت رسیده فروخته می‌شود و ....

مشخصات کتاب باغ آلبالو

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : باغ آلبالو
ناشر : اکباتان
نویسنده : آنتوان چخوف
مترجم : بزرگ علوی
نوبت چاپ : 1
تاریخ انتشار : 1402
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 68
شابک : 9786226928762
وزن (گرم) : 70
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×