تاریخ اتحادیه‌ی میهنی کوردستان 1 (۱۹۷۵-۱۹۷۶ تاسیس و شروع قیام)

تاریخ اتحادیه‌ی میهنی کوردستان 1 (۱۹۷۵-۱۹۷۶ تاسیس و شروع قیام)

تاریخ اتحادیه‌ی میهنی کوردستان 1 (۱۹۷۵-۱۹۷۶ تاسیس و شروع قیام)

وضعیت: موجود
ناشر: دات
قیمت:  
210,000ريال185,000ريال
نویسنده : سرور عبدالرحمان
   ترجمه : سامان سلیمانی

مترجم کتاب «تاریخ اتحادیه میهنی کوردستان» در یادداشت خود نوشته است که توجه به تحقیق تاریخی و مکتوب کردن آن، اگر برای هر ملتی لازم و ضروری باشد، برای کردها ضرورتی دوچندان دارد، کم‌کاری‌ها و کاستی‌های گذشته و بی‌توجهی به لایه‌های مهمی از تاریخ این ملت باعث می‌شود که ضرورت این امر دوچندان شود.

کتاب «تاریخ اتحادیه میهنی کوردستان» در چهار فصل تنظیم و نوشته شده است. نویسنده در فصل اول به وضعیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی جنوب کردستان در سال ۱۹۷۵ و دلایل شکست قیام سپتامبر و تاثیر آن بر جامعه کردستان می‌پردازد.

«مرحله بعد از شکست ۱۹۷۵ و سربرآوردن جنبشی نو» عنوان فصل دوم این کتاب است که در بخش‌های مختلف خود به تاسیس اتحادیه میهنی کردستان و تشکیلات و برنامه‌های آن توجه کرده. اتحادیه میهنی کردستان و استراتژی ملی یکی دیگر از بخش‌های دومین فصل از کتاب است.

اتحادیه میهنی کردستان و شعله‌ور ساختن قیام جدید ۱۷۷۶ عنوان سومین فصل کتاب است که بخش‌هایی چون شروع مجدد مبارزه مسلحانه علیه حکومت عراق، سازماندهی مخفی و مبارزه توده‌ای در شهرها و اتحادیه میهنی کوردستان و حوزه اطلاع‌رسانی را شامل می‌شود.

«ارتباط و همکاری اتحادیه میهنی و نیروهای کوردستانی، ارتباط اتحادیه‌ی میهنی و نیروهای اپوزیسیون عراقی، روابط اتحادیه‌ی میهنی با جنبش‌های آزادی‌خواهانه ملت‌های منطقه و... از جمله بخش‌های چهارمین و آخرین فصل از کتاب است.

به گفته مترجم، در کتاب «تاریخ اتحادیه میهنی کوردستان»، این اتحادیه توانسته قسمت اعظم سنت‌های سیاسی پیش از خود را در کردستان دچار دگرگونی کند و پایه‌گذار سازمانی شود که به معنای واقعی کلمه، مفاهیم مدرن و دموکراتیک را وارد حوزه سیاست در کردستان کرد و با اتکا به مردم و مفاهیم مدرن، برای احقاق حقوق آنها کوشید و راه آینده را ترسیم کرد.

مشخصات کتاب تاریخ اتحادیه‌ی میهنی کوردستان 1 (۱۹۷۵-۱۹۷۶ تاسیس و شروع قیام)

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : تاریخ اتحادیه‌ی میهنی کوردستان 1 (۱۹۷۵-۱۹۷۶ تاسیس و شروع قیام)
ناشر : نشر دات
نویسنده : سرور عبدالرحمان
مترجم : سامان سلیمانی
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1394
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 269
شابک : 9789648898392
وزن (گرم) : 300
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×