خدا و شر

خدا و شر

خدا و شر

وضعیت: موجود
ناشر: فرمهر
قیمت:  
1,200,000ريال1,020,000ريال

نویسنده : مایکل پترسون

   ترجمه : علیرضا فرجی
 
پیرو آنچه امروزه در گفتمان‌های تخصصی فلسفه بحث می‌شود، این کتاب، درآمدی است به مساله شر که آن را به این امید برای استفاده محیط دانشگاهی انتخاب کرده‌ام که هم دانشجویان و هم پژوهشگران، نکات جالب و بحث‌انگیز فراوانی در آن بیابند. همچنین، امیدوارم افراد نکته‌سنج و اندیشمند خارج از حوزه دانشگاهی نیز، از مواجهات من با این مبحث همیشه جنجال‌برانگیز و بااهمیت بهره‌مند شوند.
 
پرسشی که امروزه به نحو بسیار موثر اندیشمندان و حتی انسان‌های عادی را تحت تاثیر قرار داده، مساله‌ی شر و رابطه‌ی آن با وجود خداوند است که بر طبق آن از یک سو خداوند دارای صفات قدرت مطلق، علم مطلق و خیرخواهی محض است و از سوی دیگر شر در جهان مشاهده می‌شود. این مساله هر چند نوظهور و جدید به نظر می‌رسد، اما پیشینه‌ای بسیار طولانی دارد و به صورت مدون از سال 1970 با طرح استدلال ویلیام راو، چهره‌ای بسیار نوین و ضروری پیدا کرد.

بسیاری از الهی دانان مسیحی و فیلسوفان معاصر، سعی در پاسخ‌گویی به این مساله به شیوه‌های گوناگون داشته‌اند. نویسنده‌ی کتاب با بیانی ساده و شیوا و به روشی آکادمیک تمامی مباحث را در فصول مختلف بررسی نموده و سیمایی روان را از آن به تصویر کشیده است.

مشخصات کتاب خدا و شر

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : خدا و شر
ناشر : فرمهر
نویسنده : مایکل پترسون
مترجم : علیرضا فرجی
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1401
نوع جلد و قطع : شومیز - پالتویی
تعداد صفحات : 200
شابک : 9786229293614
وزن (گرم) : 195
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×