خوانش بیماری در بستر اسطوره

خوانش بیماری در بستر اسطوره

خوانش بیماری در بستر اسطوره

وضعیت: موجود
ناشر: فرهامه
قیمت:  
250,000ريال220,000ريال

(مقدمه‌ای بر اسطوره‌درمانی)

 
نویسنده : عبدالرضا ناصرمقدسی
 
نویسنده کتاب که پزشک متخصص مغز و اعصاب است و سال های متمادی بیماری ام اس را از جوانب مختلف مطالعه کرده، در این اثر تلاش کرده تا بیماری ام اس را از دریچه اسطوره مورد مداقه قرار دهد و با بسط و گشایش برخی داده­ های اسطوره شناختی امکان بازخوانی این بیماری را در بستر روایت‌های اسطوره‌ای فراهم کند.
 
کتاب خوانش بیماری در بستر اسطوره شامل ۶ فصل است. فصل اول «فرهنگ و بيماری» نام دارد و موضوعات زیر را در بر می‌گیرد: ۱. بيماری به مثابه يك نام ۲. بيماری به مثابه يك استعاره ۳. درمان صحيح نيازمند يك نام است ۴. اشكالات زبان نوين پزشكی ۵. آنتونن آرتو و تلقي استعاری او از بيماری ۶. واكنش اجتماع به بيمار و بيماری ۷. فرهنگ مشتق از بيماری ۸. اسطوره به مثابه راهنما. فصل دوم هم «انسان در ساحت اسطوره» نام دارد که در آن، به طور مستقيم اين پرسش را مطرح می کند كه چگونه اسطوره می تواند رابطه ميان بيمار و بيماری را در بستری فرهنگی بررسی كند و به درمان و نتيجه منطقی منتج شود؟

 فصل سوم «انسان به مثابه رمز» و فصل چهارم «انسان و فرآيند بيماری» نام دارد. فصل پنجم هم «گفتگوهای سه‌گانه، خوانش بيماری در روايت‌های اسطوره ‌ای» است و فصل بعدی هم به عنوان بخش پایانی کتاب، جستار نهایی است.

مشخصات کتاب خوانش بیماری در بستر اسطوره

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : خوانش بیماری در بستر اسطوره
ناشر : نشر فرهامه
نویسنده : عبدالرضا ناصرمقدسی
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1394
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 184
شابک : 9786009484324
وزن (گرم) : 210
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×