برادران خوشحال

برادران خوشحال

برادران خوشحال

وضعیت: موجود
ناشر: اشاره
قیمت:  
650,000ريال585,000ريال

(قصه‌های ملل 1)

 
نویسنده : بردی کربابایف
   ترجمه : محمد نجاری، سیاوش مرشدی
 
این کتاب کودک و نوجوان، ماجراهای چهار برادر است که در ترکمنستان زندگی می کنند. آنها همیشه در کنار هم هستند و ماجراهای جالب، طنزآلود و آموزنده ای را خلق می کنند. چهار برادری که با مادر خود،زندگی سختی را سپری می کنند و برای کمک به مادرشان به دنبال کارهای گوناگون می روند و با تیزهوشی و شیطنت خاص خود همیشه پیروز از مشکلات بیرون می آیند. در پایان هر داستان شعری دوبیتی آورده شده است که توسط مترجمان با الهام گرفتن از ترانه های کودکانه عامیانه ، بازسرایی شده است.

بردی کربابایف که در آغاز تحصیلات سنتی را در بخارا آموخته با ادبیات گرانسنگ فارسی، ترکمنی و عربی آشنا و یکی از فعالان به ویژه در حوزه ادبیات جامعه گرا شد. در آثار او نشانه های آشکاری از فرهنگ اسلامی و ترکمنی و حتی تأثیرات فرهنگ ایرانی دیده می شود.

این کتاب که همسو با برنامه پنج ساله ی مرکز اسناد فرهنگی آسیا- یونسکو با عنوان"صلح پایدار،جهان عاری از خشونت و افراطی گری" در مجموعه ای با عنوان قصه های ملل با هدف شناخت بخشی از فرهنگ ملتها و اقوام آسیا با آرزوی صلح جهانی منتشر می شود، جلد نخست این مجموعه است و چاپ دوم این کتاب نشان دهنده استقبال از این کتاب و نویسنده مذکور است.

مشخصات کتاب برادران خوشحال

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : برادران خوشحال
ناشر : نشر اشاره
نویسنده : بردی کربابایف
مترجم : محمد نجاری، سیاوش مرشدی
نوبت چاپ : 1
تاریخ انتشار : 1391
نوع جلد و قطع : شومیز - وزیری
تعداد صفحات : 136
شابک : 9782000473015
وزن (گرم) : 210
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×