از گیم تا فیلم

از گیم تا فیلم

از گیم تا فیلم

وضعیت: موجود
ناشر: بیدگل
قیمت:  
200,000ريال176,000ريال
(نقش گیم در دگرگونی‌های شکلی سینمای امروز)

نویسنده : جاسمین کالی
   ترجمه : شیوا مقانلو

کتاب حاضر نخستین نمونه از آثار این حوزه‌ی جدید بینارشته‌ای است که به فارسی ترجمه شده است و در اختیار مخاطبان علاقه‌مند قرار می‌گیرد.

در توضیح پشت جلد کتاب چنین آمده است :

تٱثیرپذیری گیم‌ها از فیلم‌های سینمایی مبحثی روشن است که در سال‌های اخیر و در مطالعات رسانه‌ای و مطالعات گیمی به‌طور گسترده بررسی شده است. اما تٱثیر فزاینده و روبه‌رشد بازی‌های کامپیوتری و ویدئویی بر فیلم‌های معاصر هنور حوزه‌ای جوان و ناشناخته است. کتاب حاضر به بررسی این تعامل و تقابل جذاب می‌پردازد؛ آرای نظریه‌پردازان بزرگ سینما همچون دیوید بوردول، را کنار ایده‌های محققان نام‌آور مطالعات گیم، لو مانویچ یا جین مک گونیکال، می‌گذارد؛ فیلم‌هایی مانند آواتار و بدو لال، بدو را با گیم‌هایی نظیر سایلنت هیل تپه‌ی خاموش و لارا کرافت مقایسه می‌کند، و حتی سرمنشاء نوآوری‌ها را تا جهان ادبیات و داستان‌های خورخه لوئیس بورخس پی می‌گیرد.

پنج فصل این کتاب به اضافه‌ی مقدمه و مؤخره‌هایی که خود فصل‌هایی کامل و مهم‌اند به تحلیل آن ابعاد سینما می‌پردازند که متٱثر از جهان گیم شکلی جدید پذیرفته‌اند. این حوزه‌ها هم از نظر مضمونی و داستانی و زیبایی‌شناسی، و هم از نظر روان‌شناسی و جامعه‌شناسی بررسی می‌شوند؛ از شکل قصه‌گویی و الگوهای روایتی پیچیده و تازه گرفته تا نوآوری‌های بصری و ساختاری مهیج، و از تغییر در عادات تماشاگران و نحوه‌ی درک و دریافت فیلم گرفته تا شیوه‌های جدید پخش و ارائه‌ی فیلم در این فصل‌ها بحث می‌شود.

کتاب حاضر نخستین نمونه از آثار این حوزه‌ی جدید بینارشته‌ای است که به فارسی ترجمه شده است و در اختیار مخاطبان علاقه‌مند قرار می‌گیرد.

مشخصات کتاب از گیم تا فیلم

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : از گیم تا فیلم
ناشر : نشر بیدگل
نویسنده : جاسمین کالی
مترجم : شیوا مقانلو
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1396
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 210
شابک : 9786007806319
وزن (گرم) : 190
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×