اقتصاد سیاسی حقوق حیوانات

اقتصاد سیاسی حقوق حیوانات

اقتصاد سیاسی حقوق حیوانات

وضعیت: موجود
ناشر: مرکز
قیمت:  
23,500تومان20,700تومان
نویسنده : باب تورس
   ترجمه : گلناز ملک

هرکس که تابه‌حال دمخور حیوانات بوده خوب می‌داند که آنها مخلوقاتی حساس، باهوش و متفکرند. کسانی که صاحب سگ یا گربه‌ای هستند لازم نمی‌بینند وارد وراجی‌ها و بحث‌های انتزاعی فلسفی درباره‌ی ماهیتِ ذهن بشوند تا بفهمند سگ‌ها و گربه‌ها هم شعور دارند. آنها درکی از محیط اطرافشان دارند، خواسته‌هایی دارند، درد و لذت را حس می‌کنند و هرکدام خلق‌و‌خویی خاص خود دارند. بسیاری از ما این چیزها را درباره‌ی حیواناتی که هر روز با آنها زندگی می‌کنیم می‌دانیم، اما به ذهن بیشترمان خطور نمی‌کند که سایر حیوانات هم قادر به حس و درک همین چیزها هستند.

در سرتاسر این کتاب از شما می‌خواهم تعصبات خود را یک سو نهید و درباره‌ی پرسش‌های «این کتاب» تعمق کنید. من به این نتیجه رسیدم که اگر به اصول و ارزش‌های اخلاقی‌ام اهمیت می‌دهم باید تا آنجا که می‌توانم از مشارکت در اعمال ظلم و ستم به حیوانات کنار بکشم... وقتی دیدم چطور حیوانات به عنوان کالا مورد بهره‌کشی قرار می‌گیرند متوجه شباهت‌های آن با شیوه‌ی بهره‌کشی از انسان‌ها به عنوان نیروی کار شدم.

درباره نویسنده:
باب تورس دانش‌آموخته‌ی رشته‌های فلسفه و علوم کشاورزی از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا و جامعه‌شناسی توسعه از دانشگاه کورنل است. او هم اکنون استادیار رشته‌ی جامعه‌شناسی در دانشگاه سنت‌لورنس نیویورک است و تاکنون دو کتاب تألیف کرده است، معجزه‌ی گیاهخواری ۲۰۰۵، و اقتصاد سیاسی حقوق حیوانات ۲۰۰۷

مشخصات کتاب اقتصاد سیاسی حقوق حیوانات

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : اقتصاد سیاسی حقوق حیوانات
ناشر : نشر مرکز
نویسنده : باب تورس
مترجم : گلناز ملک
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1396
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 209
شابک : 9789642132775
وزن (گرم) : 215
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×