یاد مرگ

یاد مرگ

یاد مرگ

وضعیت: موجود
ناشر: دوستان
قیمت:  
220,000ريال193,600ريال
(پنجره‌ای به روی زندگی)

نویسنده : ناصر مهدوی

به‌نظر می‌رسد، مجموعه‌ای از ثانیه‌ها، دقایق، روزها، هفته‌ها و ماه‌ها و سال‌ها، واقعیت زندگی ما را به وجود می‌آورند. زندگی در حقیقت، سپری کردنِ همین لحظه‌هاست. گاهی در این مسیر، کامیاب می‌شویم و کارها بر وفق مراد و انتظارمان پیش می‌رود. در چنین مواقعی احساس شادمانی و خرسندی می‌کنیم و از زندگی رضایت داریم. ولی گاهی بر خلاف تصور و میل خود، حوادثی پیش می‌آید که کام ما را تلخ و آرامش ذهنی ما را بر هم می‌ریزد و عملاً ما را با چالش‌هایی مواجهه می‌سازد که انتظار آن را نداشتیم.

در چنین مواقعی، آن خرسندی و تعادل، ممکن است به نارضایتی و نابسامانی موقت بدل شود و بگوییم – که با مشکل رو‌به‌رو شده‌ام. –

بیماری، کنسل‌شدنِ ناگهانی یک جلسه یا مراسم، بارندگی شدیدی که پیش‌بینی نمی‌کردیم، خرابی اتومبیل، گم‌کردنِ برخی وسایل مورد نیاز، رویدادهای ناگهانی سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و هزاران رویداد طبیعی و غیرطبیعی، نمونه‌ای از رخدادهای پی‌درپی است که در طول زندگی، بر ما تحمیل می‌شود و زندگی را با مسائل و مشکلاتِ مختلفی رو‌به‌رو می‌سازد.

پس اگر دقت کنیم، معلوم می‌شود که زندگی بشری آکنده از انواع مسائل و معضلاتی است که خواسته یا ناخواسته در سر راه او سبز و آدمی را با چالش‌های گوناگونی رو‌به‌رو می‌کند. به‌عنوان مثال برای رفع خستگی روحی و احساس نشاط بیشتر عزم سفر می‌کنیم ولی همین سیروسفر، مشکلاتی به مقتضای خود، به‌وجود می‌آورد. از مشکل مسکن، لابه و ناله سرمی‌دهیم ولی بعد از خرید خانه و مالکیت آن، چون مالِک خانه می‌شویم مسائلِ جدیدی سر راهمان سبز می‌شود. به‌این‌ترتیب، تجربه حسی و شهود درونی به ما می‌گوید: که زندگی همواره آمیخته با مشکل و مسئله است.

در کتاب روانشناسی حل مسئله آمده: تقریباً هرچیزی در زندگی یک مسئله است. …

مشخصات کتاب یاد مرگ

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : یاد مرگ
ناشر : انتشارات دوستان
نویسنده : ناصر مهدوی
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1397
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 249
شابک : 9789646207929
وزن (گرم) : 290
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×