دیالوگ (هنر کنش کلامی بر صفحه ،صحنه و پرده)

دیالوگ (هنر کنش کلامی بر صفحه ،صحنه و پرده)

دیالوگ (هنر کنش کلامی بر صفحه ،صحنه و پرده)

وضعیت: موجود
ناشر: افراز
قیمت:  
660,000ريال594,000ريال
نویسنده : رابرت مک‌کی
   ترجمه : مهتاب صفدری
 
رابرت مک کی از مدرسان ممتاز و صاحب‌نام هنر نویسندگی در جهان است. او یکی از مدرسان رکورددار جهان محسوب می شود چرا که در میان شاگردان اش تاکنون بیش از شصت نفر برنده‌ی جایزه‌ی اسکار شده‌اند و دویست نفر نامزد این جایزه بوده‌اند. و این تنها یکی از دستاوردهای شگرف این نویسنده و مدرس سرشناس است. کتاب «داستان؛ سبک، ساختار و اصول فیلمنامه‌نویسی» مشهورترین اثر مک کی است که در ایران هم کتابی جریان ساز و محبوب میان فیلمنامه نویسان و علاقه مندان به نوشتن محسوب می شود. کتاب «دیالوگ» را مک کی نوزده سال پس از «داستان؛…» نوشت.

این اثر در چهار بخش اصلی و نوزده فصل به تعریف دیالوگ، بررسی کاستی‌های آن، شیوه ی اصلاح، طراحی و خلق دیالوگ در چهار رسانه داستان، نمایشنامه، فیلمنامه سینمایی و فیلمنامه تلویزیونی- می‌پردازد و با آوردن نمونه‌های گوناگون، نکته‌های مطرح شده در کتاب را به شکلی عملی و کاربردی توضیح می‌دهد.

به‌عقیده‌ی رابرت مک کی دیالوگ‌نویسی، گام نهایی در خلق داستان است. داستان مرحله به مرحله، از پی پژوهش و طراحی نویسنده ساخته میشود و در آخرین قدم نویسنده به شخصیت اجازه‌ی صحبت کردن میدهد.

در مقدمه‌ی کتاب آمده است که «اگر به تازگی آزمودن هنر پرمخاطره‌ی نویسندگی را آغاز کرده‌اید و به بن بست خلاقیت رسیده‌اید «دیالوگ» شما را در مسیر کمال قرار می‌دهد و اگر نوشتن حرفه‌ی شماست، اما در راه گم شده‌اید این کتاب شما را به مقصد می‌رساند.»

مشخصات کتاب دیالوگ (هنر کنش کلامی بر صفحه ،صحنه و پرده)

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : دیالوگ
ناشر : انتشارات افراز
نویسنده : رابرت مک‌کی
مترجم : مهتاب صفدری
نوبت چاپ : سوم
تاریخ انتشار : 1398
نوع جلد و قطع : شومیز - رقعی
تعداد صفحات : 338
شابک : 9786003263086
وزن (گرم) : 380
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×