جبار : شکسپیر و سیاست

جبار : شکسپیر و سیاست

جبار : شکسپیر و سیاست

وضعیت: موجود
ناشر: نشر همان
قیمت:  
400,000ريال

نویسنده : استیون گرین‌بلت 

    ترجمه : آبتین گلکار 

 

شکسپیر در بسیاری از نمایشنامه‌های خود این پرسش را مطرح می‌کند که چرا مردمان مجذوب زورگویی می‌شوند که آشکارا برای حکومت کردن مناسب نیست، کسی که تابع تصمیمات خودسرانهٔ خویش است، به حقیقت اعتنا ندارد یا چشم بر آن می بندد؟ چرا در شرایط خاصی، دروغگویی، ابتذال یا بیرحمی رذایلی مهلک به شمار نمی آیند، بلکه افسونگر جلوه می کنند و هوادارانی پرشور می یابند؟ چرا مردمانی که اغلب صاحب عزت نفس و غرورند، به بی شرمی مطلقِ عوام‌فریبِ جبّاری تن می‌دهند که بی پروا هرچه می خواهد می‌گوید و هر کار می‌خواهد می‌کند؟
شکسپیر به کرّات بهای فاجعه بار چنین تن دادنی را به تصویر کشیده است: فساد اخلاقی، اتلاف گستردهٔ منابع، از دست رفتن جان‌ها؛ و نشان داده که برای بازگرداندن درجه ای از سلامتی به ملتی آسیب دیده، چه اقدامات قهرمانانه، دردناک و حادی لازم است. نمایشنامه ها می پرسند آیا راهی هست که لغزش به سوی حاکمیت خودکامه، پیش از آنکه دیر شود، متوقف گردد؟ آیا هیچ ابزار مؤثری هست که از آن فاجعهٔ اجتماعی، که جبّاریت به حتم به بار می آورد، جلوگیری شود؟
قدرت یافتن بیش از پیش عوام‌فریبان در سراسر جهان، از ایالات متحده تا اروپا، استیون گرین‌بلت را بر آن داشته تا با بازخوانی دقیق نمایشنامه‌های شکسپیر پاسخی برای این پرسش‌ها بیابد.

مشخصات کتاب جبار : شکسپیر و سیاست

مشخصات
شناسنامه کتاب
عنوان : جبار : شکسپیر و سیاست
ناشر : نشر همان
نویسنده : استیون گرین‌بلت
مترجم : آبتین گلکار
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1398
نوع جلد و قطع : گالینگور - رقعی
تعداد صفحات : 207
شابک : 9786226203135
وزن (گرم) : 310
شاخه‌ها
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×